Wystaw za darmo Rejestracja Logowanie

Nie tego szukasz? Przejrzyj inne ogłoszenia z tej kategorii (Rośliny i ZwierzętaRośliny). Możesz też zawsze przejść na stronę główną lub skorzystać z wyszukiwarki.

Paulownia Oxytree® szybko rosnące drzewo

Oferta wygasła.

Cena: 60 zł / sztukę

Witam!

Pozostało mi do sprzedania jeszcze kilkanaście sztuk oryginalnych sadzonek Oxytree®, (czyli Paulownia Clon In Vitro 112®).

Jedyna firma zakończyła sprzedaż gdyż sadzonek już zabrakło.

Co jest najważniejsze kupując sadzonki?

Otóż najważniejsze jest aby kupić to co się chce, czyli ORYGINALNE OXYTREE®.

DLACZEGO???

Oxytree® to jedyna odmiana zarejestrowana w Europie, która ma szansę rosnąć w naszej (polskiej) strefie klimatycznej.

Druga odmiana Cotevisa 2 ma również prawo do zakładania plantacji w UE ale raczej w warunkach klimatycznych Polski, się nie utrzyma ponieważ, jej zimotrwałość wynosi tylko –20 stopni.

Oxytree® natomiast ma zimotrwałość –25 stopni czyli taką jaką ma Orzech Włoski, a u mnie wytrzymała nawet kilka dni –27 stopni a jednego dnia rano było aż –30 stopni.

Wszystkie inne odmiany, (Shan-Tong, Kiri-Tree, Hero, klon 9501, klon 9503 i inne), tak licznie rozprowadzane w różnych ogłoszeniach, lub podszywające się pod Oxytree® nie mają pozwolenia na zakładanie plantacji, a w wielu krajach UE i świata ich nasadzenia są wręcz zabronione dla przykładu podam kilka, nasi sąsiedzi Niemcy i Czechy, a ze świata USA i Australia.

Paulownia Oxytree® ma niskie wymagania glebowe, bardzo dobrze rośnie na 5 i 6 klasie bonitacyjnej ale ma inne konieczne wymagania są to:

 • gleba lekka przepuszczalna – korzenie oddychają pobierając azot z powietrza

 • niski poziom wody gruntowej, poniżej 2 metrów, nawet kilkudniowe zalanie drzewa w wyniku zastoisk wodnych po opadach, czy wylewach powoduje, że drzewo usycha

 • skały, gliny poniżej 6 metrów, korzeń jest palowy czyli rośnie pionowo w dół nawet do 9 metrów głębokości, wcześniejsze napotkanie na głaz czy duży kamień powoduje, że drzewko karłowacieje (robi się bonsai)

 • duże wymagania wodne aż korzenie nie dosięgną poziomu wody gruntowej – jest to minimum 800 mm opadów, przez co w Polsce w praktyce wymaga podlewania przez pierwsze 2 lata

 • wymaga dużego nasłonecznienia, dlatego nie powinna rosnąć tam gdzie przez długi okres dnia jest cień.

 • Wymaga ogrodzenie ponieważ jest smaczna i chętnie zjadana przez zające, sarny czy kozy?

Zalety drewna są jednak olbrzymie:

 • Rośnie 10 razy szybciej niż inne szybko rosnące drzewa liściaste oznacza to, że po pierwszym 6-cio letnim okresie wzrostu można je ścinać co 4 lata, ponieważ wielokrotnie odrasta po ścięciu od pniaka – nawet 4 razy – na razie nie udowodniono czy nie będzie to więcej

 • dostarcza 10 razy więcej masy drewna niż inne drzewa liściaste w tym samym czasie

 • bardzo łatwo i szybko schnie tak na powietrzu, jak i w suszarkach

 • bardzo lekkie a jednocześnie wytrzymałe ''aluminium wśród drewna'' - w porównaniu do innych gatunków (gęstość w suchym stanie 300-400 kg/m3)

 • wysoka temperatura zapalności (420-430 °C), czyli w budowlach właściwie niepalne

 • jednocześnie wysoka wartość opałowa: 4669,5 kcal/kg = 19,520 MJ/kg (przy zawartość wilgoci: 0%), to właściwie gorszej jakości węgiel kamienny

 • dobrze izoluje cieplnie, dużo bardziej niż jakikolwiek znany inny materiał drzewny

 • wodoodporne, nie nasiąka, nie butwieje, nie gnije – idealne na zewnętrzne boazerie czy w łazienkach lub w saunach

 • materiał łatwy w obróbce elastyczny, nie wypacza się

 • idelny na meble, są lekie i trwałe, na łodzie, deski surfingowe czy w lotnictwie

 • wysoka cena samego drewna przekracza 500 Euro za metr sześcienny a już po lekkiej obróbce nawet 1000 Euro

 • tak więc łatwo sprzedać pień dla przerobu a czubki i gałęzie na biopaliwo

Już plantacja ponad 10 arów (50-60 drzew) dostarcza corocznie poza kilkoma metrami sześciennymi lekkiego drewna budowlanego bardzo wysokiej jakości, również wystarczającą ilość ekologicznego opału wystarczającego do ogrzania domu jednorodzinnego.

Wieloletnia (ponad 20 lat) plantacja Oxytree® pozwala na odpowiednich ale słabych glebach V i VI klasy bonitacyjnej, uzyskać sprzedaż powyżej 1 miliona PLN z 1 ha.

Taka jednorazowa lub kilkuletnia inwestycja pozwoli na uzyskanie środków na kształcenie dzieci, budowę domu, czy zabezpieczy nam godną emeryturę.

Las sadzi się raz a uzyskuje wręcz pasywny dochód co 4 lata.

Agrotechniczny termin sadzenia to od 15 maja do końca lipca.

Odległość sadzonek od siebie to 5 metrów, na plantacji rozstaw 4x5 w tzw. mijankę czyli w sąsiednim rzędzie drzewa rosną pośrodku.

Więcej informacji udzielam pod telefonem 692 052 136

Jestem nie tylko teoretykiem ale i praktykiem, sam jedno uprawiam i większość zdjęć to foto mojego Oxytree, które możecie zobaczyć podczas odbioru sadzonek.

Chcesz wrócić do tej oferty później? Możesz dodać ją do listy ulubionych, aby o niej nie zapomnieć lub też oznaczyć jako ignorowaną jeśli nie spełnia ona Twoich oczekiwań.
Funkcje te dostępne są po zalogowaniu w serwisie Laszczak.pl!

Rozpoczęcie: 22.06.2019, 11:09, zakończenie: 31.07.2019, 16:24

Oferta jest już nieaktualna? Być może zawiera nieprawidłowo oznaczoną lokalizację, błędny numer telefonu czy w inny sposób narusza regulamin? Zgłoś nam ten problem - ogłoszenie zostanie sprawdzone w pierwszej kolejności!

Lista kategorii


Wujek_Mario

  692 [pokaż]

Lokalizacja

 • Wielka Wieś B (gmina Widawa)

Informacje dodatkowe

 • Preferuję odbiór osobisty. Mogę dostarczyć ale za pełnym zwrotem za paliwo (benzyna)